CAMPIONATE  ·  TELEVIZARE

3 zile până la Cupa Confederațiilor! Cine transmite competiția în România + Programul complet

Foto: Guliver/GettyImages
Foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 iunie 2017 17:31

Cupa Confederațiilor, care se va desfășura în perioada 17 iunie - 2 iulie în Rusia, va fi transmisă în întregime de TVR 2 și TVR HD. 

În cadrul competiției susținute cu un an înainte de CM 2018 vor participa Rusia, în calitate de țară gazdă a Mondialului, și Germania, Portugalia, Chile, Australia, Camerun, Mexic și Noua Zeelandă. 

Cele patru stadioane care vor găzdui meciuri sunt Zenit Arena (Sankt Petersburg), Kazan Arena (Kazan), Otkrytiye Arena (Moscova) şi Fisht Olympic Stadium (Soci). 

program complet

Sâmbătă, 17 iunie

17:50, Sankt Petersburg » Rusia- Noua Zeelandă 

Duminică, 18 iunie

17:50, Kazan: Portugalia-Mexic 
20:50, Moscova: Camerun-Chile 

Luni, 19 iunie

17:50, Soci: Australia-Germania 

Miercuri, 21 iunie

17:50, Moscova: Rusia-Portugalia
20:50, Sankt Petersburg: Mexic- Noua Zeelandă

Joi, 22 iunie

17:50, Sankt Petersburg: Camerun-Australia 
20:50, Kazan: Germania-Chile 

Sâmbătă, 24 iunie

17:50, Kazan: Mexic-Rusia 
17:50, Sankt Petersburg: Noua Zeelandă-Portugalia 

Duminică, 25 iunie

17:50, Soci: Germania- Camerun
17:50, Moscova: Chile- Australia

Miercuri, 28 iunie

21:00, Kazan: Semifinala 1 

Joi, 29 iunie

21:00, Soci: Semifinala 2 

Duminică, 2 iulie

15:00 - Finala mică
21:00 -Finala mare



Gestul șocant făcut de un român din Spania supărat pe chiriașii care refuzau să-i plătească chiria de mai multe luni. „Aplic legea românească”
Libertatea
Comentarii (1)
sooos1ck  •  14 Iunie 2017, 22:19

Ce e chestia asta? Se da si o cupa sau bani?! :))

Vezi toate comentariile (1 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
13:00 Tenis, WTA
Turneul din Roma
Digi 3
14:00 Fotbal, Ligue 1
Nice - PSG
Digi 4, Telekom 4
15:00 Handbal F, Liga Campionilor
Team Esbjerg - CSM București
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:30 Fotbal, Bundesliga
Leipzig - Mainz
Digi 3, Telekom 3
16:30 Fotbal, Liga 1
FC Botoșani - Clinceni
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:45 Fotbal, Liga 1
UTA - Poli Iași
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:00 Fotbal, Serie A
Sassuolo - Cagliari
Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga
Wolfsburg - Leverkusen
Digi 3
19:30 Fotbal, Ligue 1
Granada - Alaves
Digi 4
21:30 Fotbal, Liga 1
FCSB - FC Argeș
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A
Juventus - Sampdoria
Digi 3
22:00 Fotbal, La Liga
Real Sociedad - Real Madrid
Digi 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1
Marseille - Lille
Digi 4, Telekom 4
Program TV complet

Liga 1