INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL

Fotbalistul lui Arsenal, declarație halucinantă: „Nu pot să mă concentrez un meci întreg!”

Aaron Ramsdale (25 de ani), portarul lui Arsenal, a spus că internacționează cu fanii în timpul meciurilor pentru că nu se poate concentra pe durata unei partide întregi. foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 14 noiembrie 2023 17:25 / Actualizat marti, 14 noiembrie 2023 19:29

Aaron Ramsdale (25 de ani), portarul lui Arsenal, a spus că interacționează cu fanii în timpul meciurilor pentru că nu se poate concentra pe durata unei partide întregi.

Într-un interviu luat de fostul fotbalist Ian Wright, Aaron Ramsdale a explicat de ce interacționează cu suporterii pe durata partidelor. Portarul a mărturisit că își pierde concentrarea în timpul jocurilor.

Motivul invocat de fotbalistul care a pierdut postul de titular în favoarea spaniolului David Raya l-a lăsat mască pe Ian Wright.

„Familie” » Aflați în vacanță în Dubai, Diletta și Karius s-au afișat împreună cu fetița lor
CUPLU

Dacă îmi ceri să mă concentrez pe un meci de fotbal timp de 90 de minute, m-ai terminat. Nu pot să o fac. De aceea mă implic în ceea ce se întâmplă în tribune și mai cânt împreună cu fanii. Dacă cineva mă insultă, mă întorc și îi răspund.

Am două-trei minute de nebunie în care nu mă pot concentra. După ce le depășesc, 10-15 minute sunt cu gândul doar la fotbal și tot așa”, a spus Aaron Ramsdale, potrivit Daily Mail.

Fața lui Ian Wright după ce l-a auzit pe Ramsdale

Aaron Ramsdale, contestat de suporterii lui Arsenal

Fanii celor de la Arsenal au reacționat după ce clipul cu interviul a ajuns pe rețelele sociale.

„Aceasta este o slăbiciune foarte mare, ar trebui să lucreze la asta”
„Reacția lui Ian Wright spune totul despre Aaron Ramsdale”
„Îmi amintesc că în meciul cu Southampton a luat gol după ce s-a uitat la o pasăre”, au fost câteva dintre comentariile fanilor.

Aaron Ramsdale a luat gol după ce a fost distras de un porumbel

În turul sezonului trecut, Arsenal remiza, scor 1-1, pe terenul lui Southampton. „Tunarii” deschiseseră scorul în minutul 11 prin Granit Xhaka.

În minutul 65, un porumbel a traversat careul porții apărate de Aaron Ramsdale. Acesta nu s-a putut abține și a aruncat mai multe priviri spre pasăre, chiar în momentul în care gazdele construiau faza prin care Stuart Armstrong marca pentru 1-1.

Arsenal - Burnley/ foto: Imago Images
+3 FOTO

Gazzetta dello Sport despre românul-revelație: „Juventus s-a grăbit să-l vândă”
ITALIA
Cadoul primit de Marcus Rashford de la Cristiano Ronaldo » „E ceva special, nimeni n-are voie să atingă”
MANCHESTER UNITED

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”