INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OLANDA

VIDEO Ajax, chin cu amatori! N-au reușit să-i marcheze portarului XXL care a ajuns viral pe net

Ajax Amsterdam a remizat în amicalul cu KVV Quick '20, scor 1-1. Toată atenția a fost atrasă de portarul oaspeților, Sander Vis.

Articol de GSP - Publicat marti, 06 iulie 2021 23:02 / Actualizat marti, 06 iulie 2021 23:12

Ajax pregătește startul noului sezon. Vedetele „lăncierilor” s-au încurcat astăzi în fața unei echipe de amatori, Quick '20. În ultimele 20 de minute, campioana Olandei a avut în față un portar cu un fizic neobșinuit pentru un teren de fotbal.

Ajax Amsterdam, remiză în fața portarului XXL

Sander Vis a fost introdus în minutul 73. Antrenorul oaspeților i-a oferit șansa unică de a juca împotriva lui Tadic, Neres sau Kudus, iar portarul nu a dezamăgit. Din contră, a avut câteva parade. În minutul 78 a reținut în doi timpi un șut din lovitură liberă.

În acel moment, Ajax conducea cu 1-0, datorită reușitei lui Mohammed Kudus. Meciul amical s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Issy Wevers a punctat pentru KVV Quick '20, pe contraatac, în minutul 80.

Andreas Christensen, mesaj războinic înaintea semifinalei de pe Wembley: „Avem un întreg stadion pe care să îl reducem la tăcere!”

Lukas Podolski, transfer complet surprinzător! Cu cine a semnat campionul mondial din 2014