INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Al Hilal - Al Nassr 3-0 » Milinkovic-Savic și Mitrovic l-au umilit pe Ronaldo!

Cristiano Ronaldo/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 01 decembrie 2023 22:13 / Actualizat vineri, 01 decembrie 2023 23:26

Al Hilal a obținut o victorie prețioasă în derby-ul cu Al Nassr, scor 3-0, și s-a distanțat la 7 puncte de formația lui Cristiano Ronaldo!

Într-un meci crucial în perspectiva luptei la titlu, Al Nassr a clacat. Ronaldo și compania au avut o posesie superioară, 65%, dar nu au putut să penetreze defensiva din care fac parte, printre alții, portarul Bono și stoperul Koulibaly.

Panică la Săftica! Ce s-a întâmplat în ziua în care Dinamo și-a găsit antrenor
DINAMO

Toate golurile au venit în partea secundă și au fost semnate de numele grele transferate de Al Hilal în vară. Milinkovic-Savic a lovit primul, în minutul 64, Aleksandar Mitrovic a închis tabela la 3-0 cu o „dublă” pe final, în minutele 90 și 90+2.

Victoria o duce pe Al Hilal la 41 de puncte, 7 în fața adversarei de astăzi. Până la finalul sezonului mai sunt de jucat 19 etape.

FINAL » Al Hilal - Al Nassr 3-0

• Au marcat: Milinkovic-Savic 64; Mitrovic 90, 90+2

Echipele de start:

AL HILAL: Bono - Abdulhamid, Koulibaly, Al-Boleahi, Al-Burayk - Sergej Milinkovic-Savic, Ruben Neves - Michael, Malcom, Al-Dawsari - Aleksandar Mitrovic
AL NASSR: Al-Aqidi - Alganham, Lajami, Laporte, Alex Telles - Brozovici, Seko Fofana - Talisca, Otavio, Sadio Mane - Cristiano Ronaldo

Mai puteți citi:

Christoph Daum, dezvăluire tulburătoare despre lupta cu cancerul: „Poți vedea deja înmormântarea...”

Drăguș, înapoi în Belgia? Ce echipă îl monitorizează, după ce atacantul român s-a remarcat la Gaziantep