INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID

Starul lui Real Madrid a reacționat după ce a fost pălmuit de un coleg: „Despre asta este vorba”

Alvaro Carreras (stânga) și Kylian Mbappe (dreapta) / Foto: Imago Images
Alvaro Carreras (stânga) și Kylian Mbappe (dreapta) / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 06 mai 2026 13:04 / Actualizat miercuri, 06 mai 2026 13:04

Alvaro Carreras (23 de ani) a reacționat pe rețelele de socializare la știrile apărute în Spania, conform cărora fundașul stânga ar fi fost agresat de colegul său Antonio Rudiger (33 de ani) la un antrenament al lui Real Madrid.

În urmă cu o zi, jurnalistul Miguel Serrano a dezvăluit conflictul pornit la antrenamentul oficial al lui Real Madrid, între Alvaro Carreras și Antonio Rudiger. Potrivit jurnalistului, germanul i-a dat o palmă lui Carreras.

Alvaro Carreras a vorbit despre conflictul cu Antonio Rudiger: „Este vorba despre o chestiune punctuală”

Alvaro Carreras, prin intermediul contului personal de Instagram, a încercat să clarifice situația, începând cu reacția sa din weekendul trecut, împotriva lui Espanyol, când a realizat că Fran García îl va înlocui pe Mendy, accidentat.

„În ultimele zile au apărut anumite insinuări și comentarii despre persoana mea care nu corespund realității. Angajamentul meu față de acest club și față de antrenorii pe care i-am avut a fost total din prima zi și așa va rămâne”, a scris el inițial.

Reiterând această dedicare, Carreras se apără, afirmând că a lucrat „întotdeauna cu maxim profesionalism, respect și dedicare” și că a luptat mult pentru a „îndeplini visul de a se întoarce acasă”.

În cele din urmă, a abordat conflictul cu Rudiger, fără a-l numi pe german, și încercând să calmeze spiritele.

În ceea ce privește incidentul cu un coleg, este vorba despre o chestiune punctuală, fără relevanță, care este deja rezolvată. Relația mea cu întreaga echipă este foarte bună. Hala Madrid!”, a conchis el.

Real Madrid l-a transferat pe Carreras de la Benfica vara trecută pentru 50 de milioane de euro, marcând revenirea jucătorului la un club unde a făcut parte din academie, între 2017 și 2020.

Antonio Rudiger a ajuns la Real Madrid în vara anului 2022, liber de contract după despărțirea de Chelsea, pentru care evoluase în precedentele 5 sezoane.

Citește și:
Ultimele informații de la FCSB: „Luni îi facem ofertă” + „El e «bombă»”
Superliga
Ultimele informații de la FCSB: „Luni îi facem ofertă” + „El e «bombă»”
Ipoteză neașteptată: „FCSB a transferat pe altcineva, de asta a renunțat la Anderson Ceara”
Superliga
Ipoteză neașteptată: „FCSB a transferat pe altcineva, de asta a renunțat la Anderson Ceara”
Campionul cu Universitatea acuză: „Am discutat trei săptămâni și apoi îmi spuneți că nu mă mai vreți?” » Ofertele pe care le are
Superliga
Campionul cu Universitatea acuză: „Am discutat trei săptămâni și apoi îmi spuneți că nu mă mai vreți?” » Ofertele pe care le are
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Media
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Rețea de magazine din România, vândută
Profit.ro
Rețea de magazine din România, vândută
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează