INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

VIDEO Noul portar de la United a comis-o » Ce gol a luat Onana la debutul pe Old Trafford!

Andre Onana/ foto: captură Twitter

Articol de - Publicat sambata, 05 august 2023 20:28 / Actualizat sambata, 05 august 2023 22:45

Manchester United a câștigat cu Lens, scor 3-1, într-un meci amical disputat pe Old Trafford.

Momentul meciului a fost însă oferit de Andre Onana, noul portar al „diavolilor”. Camerunezul adus de la Inter s-a aflat la debutul pe Old Trafford, unul pe care îl va ține minte.

Rival pentru Haaland » Manchester United a anunțat transferul atacantului de 74 milioane de euro: „Savurez această șansă!”
PREMIER LEAGUE

Portarul a fost surprins ieșit mult din poartă în minutul 23, iar Sotoca, jucătorul lui Lens, și-a încercat norocul de la 40 de metri.

VIDEO. Onana, învins de la 40 de metri în Manchester United - Lens 3-1

Atacantul a trimis un lob perfect, direct în poartă, iar Lens a deschis scorul, în ciuda încercării disperate a lui Onana de a mai prinde balonul.

Condusă la pauză, Manchester United a marcat la 3 minute de la revenirea de la cabine, prin Rashford, din pasa lui Antony. Brazilianul a punctat la rândul său, doar 5 minute mai târziu, servit de Garnacho. Casemiro a închis tabela și a marcat al treilea gol al gazdelor în interval de 9 minute, din pasa lui Rashford.

Echipa de start a lui Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Li. Martinez, Shaw - Casemiro, Mount, B. Fernandes, Garnacho - Rashford
Au mai jucat: Sancho, Forson

United mai are un amical, cu Bilbao, pe 6 august, apoi debutează în Premier League pe 14 august, cu Wolves.

Gary Lineker e sigur în privința cluburilor din Arabia Saudită: „Până nu îl transferă pe Mbappe, echipele din Europa stau liniștite”