INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AKTOBE

Andrei Vlad, prima reacție după ce a semnat la 5.000 de kilometri de România: „Vin de la o echipă ...”

Andrei Vlad. Foto: Instagram
Andrei Vlad. Foto: Instagram

Articol de - Publicat vineri, 17 ianuarie 2025 18:37 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 18:37

Andrei Vlad (25 de ani), fostul portar al celor de la FCSB, a semnat joi cu Aktobe, în Kazahstan, după ce în această iarnă a fost aproape de a ajunge la o înțelegere cu Petrolul Ploiești. Imediat după ce și-a pus semnătura pe contractul cu noua lui echipă, Vlad a oferit prima reacție, fiind extrem de încântat de noua provocare.

Vlad și-a făcut autocritica imediat după ce a semnat cu Aktobe, a recunoscut că mai are lucruri de îmbunătățit și a vorbit despre presiunea de la fosta lui echipă.

Aaron Boupendza a rupt tăcerea în mijlocul haosului de la Rapid » Detaliu curios în postarea gabonezului: a tradus mesajul și în limba romani
Rapid
Aaron Boupendza a rupt tăcerea în mijlocul haosului de la Rapid » Detaliu curios în postarea gabonezului: a tradus mesajul și în limba romani

Andrei Vlad, după ce a semnat cu Aktobe: „Este o plăcere să joci meciuri cu presiune”

„Primul meu antrenor a avut un cuvânt greu de spus în a lua această decizie și m-a ajutat să fac acest lucru. E o echipă care mi-a atras foarte mult atenția și este o plăcere să fiu aici.

Anul trecut a câștigat un trofeu și în continuare își dorește să câștige campionatul și este un lucru foarte bun pentru mine.

Am anumite puncte bune și anumite puncte la care mai am de lucrat. Un punct foarte bun este jocul de picior, dar trebuie să fac mult mai bine și alte lucruri.

Este o plăcere să joci meciuri cu presiune. Vin de la o echipă la care majoritatea meciurilor erau jucate cu o presiune destul de mare. Îmi plac foarte mult aceste meciuri.

Am găsit aici un grup foarte frumos, niște băieți care vor să muncească și au foame de trofee. L-am sunat pe Bogdan (n.r. Vătăjelu) și am avut o discuție cu el. Mi-a spus că lucrurile sunt bune și se face o treabă bună aici”, a spus Vlad, pentru site-ul oficial al celor de la Aktobe, după ce a semnat.

Andrei Vlad, prima reacție după ce a semnat la 5.000 de kilometri de România: „Vin de la o echipă ...”
Andrei Vlad. Foto: Instagram

Vlad s-a despărțit în această iarnă de campioana României și a susținut câteva antrenamente sub comanda lui Adi Mutu, la Petrolul, dar până la urmă cele două părți nu au mai ajuns la o înțelegere, după ce Vlad impusese o clauză de titularizare.

În actualul sezon competițional, Vlad a evoluat în doar trei partide pentru FCSB.

Citește și:
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
Superliga
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Stranieri
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Profit.ro
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Unic! Chinezii au lansat în România un rival pentru Dacia, cum nu mai există în Europa! Dar unele detalii sunt ascunse

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (2)
mehigh_ms
mehigh_ms  •  18 Ianuarie 2025, 11:21
Postat de sdaniel1972 pe 17 Ianuarie 2025, 19:26

ZERO ... NU IL POTI NUMI OM, PE ACEST MERCENAR, CARACTER MINUS !

de ce?

sdaniel1972
sdaniel1972  •  17 Ianuarie 2025, 19:26

ZERO ... NU IL POTI NUMI OM, PE ACEST MERCENAR, CARACTER MINUS !

Vezi toate comentariile (2)
Comentează