INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

REZUMATUL VIDEO Napoli, victorie cu Atalanta la debutul lui Walter Mazzarri

Atalanta - Napoli,  Foto: Imago Images
Atalanta - Napoli, Foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 25 noiembrie 2023 21:00 / Actualizat sambata, 25 noiembrie 2023 22:10

Napoli a învins-o în deplasare pe Atalanta, în etapa #13 din Serie A, scor 1-2.

Napoli, victorie la debutul lui Walter Mazzarri

Kvaratskhelia a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 44 cu o lovitură de cap care a plasat mingea în partea dreaptă a porții. Gazdele au revenit rapid în meci, după ce Ademola Lookman a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap puternică în colțul stâng al porții.

Elijf Elmas a adus cele trei puncte pentru Napoli după ce a marcat în minutul 79, profitând de eroarea portarului Atalantei, care a degajat mingea la un adversar. Osimhen a preluat mingea și i-a oferit lui Elmas șansa să înscrie simplu, în colțul drept.

Atalanta - Napoli 1-2

• Au marcat: Kvaratskhelia '44, 'Elmas / Lookman '53

Atalanta - Napoli, echipele de start:

Atalanta (3-4-1-2): Carnesecchi - Scalvini, Djimsiti, Kolasinac - Zappacosta, Ederson, Koopmeiners, Bakker - Pasalic - De Ketelaere, Lookman
Rezerve: Musso, Rossi - Adopo, Bonfanti, Hateboer, Holm, Miranchuk, Muriel, Ruggeri, Scamacca, Zortea
Antrenor: Gian Piero Gasperini

Napoli (4-3-3): Gollini - Di Lorenzo, Rrahmani, Natan, Olivera -Anguissa, Lobotka, Zielinski - Politano, Raspadori, Kvaratskhelia
Rezerve: Contini, Meret - Cajuste, Demme, Elmas, Gaetano, Juan Jesus, Osimhen, Ostigard, Simeone, Zanoli, Zerbin
Antrenor: Walter Mazzarri

Stadion: Gewiss Stadium (Bergamo)
Arbitru: Maurizio Mariani (Roma, Italia)

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”