INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO MADRID - BARCELONA 0-1

VIDEO + FOTO Imagini incredibile în Atletico Madrid - Barcelona » Ferran Torres și Stefan Savic s-au încăierat pe teren

Ferran Torres și Stefan Savic s-au bătut în Atletico Madrid - Barcelona +38   FOTO
Ferran Torres și Stefan Savic s-au bătut în Atletico Madrid - Barcelona

Articol de GSP - Publicat luni, 09 ianuarie 2023 10:38 / Actualizat luni, 09 ianuarie 2023 11:16

Barcelona s-a impus în fața lui Atletico Madrid, 1-0, într-un meci din etapa a 16-a din La Liga. Finalul a fost unul tensionat, cu două eliminări în prelungiri.

La 1-0 pentru Barcelona, în timp ce trupa lui Diego Simeone ataca în valuri, centralul Munuera Montero a oprit meciul și i-a eliminat pe Ferran Torres, extrema Barcelonei, și Stefan Savic, fundașul lui Atletico.

FOTO cadru cu cadru | Încăierarea dintre Ferran Torres și Stefan Savic

După un atac al catalanilor, Torres și Savic au intrat în conflict pe teren în careul lui Atletico. Cei doi au oferit un moment rupt din luptele greco-romane. Ferran a fost surprins cum l-a tras de păr pe fundașul lui Atletico, în timp ce Savic i-a băgat mâna în gât lui Ferran.

+34 FOTO

Torres și Savic ar putea lipsi 2-3 etape din La Liga

Potrivit Mundo Deportivo, arbitrul a scris în raport că: „În minutul 90, jucătorul Torres Garcia Ferran a fost eliminat pentru următorul motiv: a tras un adversar de păr, în mod repetat, când mingea era în joc. Savic Stefan a fost eliminat din următorul motiv: a strâns un adversar de gât, cu forță excesivă, în mod repetat, în timp ce mingea era în joc”.

Spaniolii scriu că, cel mai probabil, cei doi jucători vor primi o suspendare de două etape. Iar suspendarea va fi ispășită în La Liga, nu în Cupa Spaniei sau Supercupa Spaniei.

Astfel, Torres va rata meciurile cu Getafe și Girona, iar Savic nu va evolua cu Almeria și Real Valladolid.

VIDEO Rezumatul meciului Atletico Madrid - Barcelona

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Final incredibil în AC Milan - AS Roma » Tătărușanu a primit două goluri după minutul 87

Șeicii care patronează PSG, interesați să investească la un gigant din Premier League

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”