INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MOLDOVA - AZERBAIDJAN

Autogol pentru Carp în meciul pierdut de Moldova cu Azerbaidjan » Ștefan Stoica l-a folosit tot meciul pe stelist

Articol de GSP - Publicat marti, 17 noiembrie 2015 21:23

Fundașul stelist Cătălin Carp a marcat în propria poartă în partida amicală pe care echipa națională a Moldovei a pierdut-o în deplasare, la Baku, scor 1-2 (1-1), cu reprezentativa Azerbaidjanului.

Carp, care a jucat tot meciul, a înscris în propria poartă în minutul 32. Atacantul celor de la ASA Tîrgu Mureș, Alexandru Dedov, a jucat și el tot meciul pentru Moldova și a primit un cartonaș galben în minutul 75.

Celălalt gol al azerilor a fost înscris de Ramazanov, în minutul 50, în timp ce pentru formația pregătită de Ștefan Stoica a marcat Antoniuc, în minutul 44.