INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - CHELSEA 1-2

BARCELONA - CHELSEA 1-2 // VIDEO+FOTO Înfrângere pentru catalani în primul amical al verii » Griezmann, Neto și De Jong au debutat

Barcelona - Chelsea // FOTO: Guliver/GettyImages +9   FOTO
Barcelona - Chelsea // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat marti, 23 iulie 2019 17:13

Barcelona a pierdut contra lui Chelsea, 1-2, în primul amical al verii, disputat în Japonia.

Cu o echipă de start din care au lipsit Leo Messi și Luis Suarez, Barcelona a fost dominată de Chelsea, care a condus cu 2-0. Londonezii au deschis scorul în minutul 34, prin Tammy Abraham. Atacantul de 21 de ani a marcat cu un șut de la 12 metri, după o gafă a lui Sergio Busquets.

În minutul 80 a punctat mijlocașul Ross Barkley, cu un șut de la mijlocul careului. În minutul 90+1, Ivan Rakitic a redus din diferență.

La Barcelona, Antoine Griezamann a fost titular o repriză, în timp ce Neto și Frenkie De Jong au intrat după pauză.

Francezul a avut probleme după un duel cu Jorginho și i-a speriat pe catalani, cerând intervenția medicilor.

Barcelona: Ter Stegen - O. Busquets, Pique, Umtiti, Alba - Sergi Roberto, S. Busquets, Puig - Dembele, Griezmann, Collado
Au mai jucat: Neto, Rafinha, Alena, De Jong, Jaime, Lenglet, C. Perez, Rakitic, Semedo, Malcom, Todibo
Antrenor: Ernesto Valverde

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson - Jorginho, Kovacic - Pedro, Mount, Pulisic - Abraham
Au mai jucat: M. Alonso, Bakayoko, Barkley, Batshuayi, Drinkwater, Giroud, Kenedy, Tomori, Zappacosta, Zouma
Antrenor: Frank Lampard

Vezi și:

VIDEO Barcelona și Chelsea, schimb ironic de replici pe Twitter

Totul pentru Messi! Barcelona îi pregătește noul contract! Al 10-lea în 15 ani pentru argentinian

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”