INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - GRANADA 1-2

Barcelona - Granada 1-2 » Decepție pe Camp Nou! Gazdele pierd incredibil șansa de a trece pe primul loc

Barcelona și Granada se întâlnesc ACUM, în runda #33 din La Liga. Meciul a început la 20:00, poate fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro @Reuters +37   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 29 aprilie 2021 22:00 / Actualizat vineri, 30 aprilie 2021 01:05

Barcelona a pierdut surprinzător acasă, cu Granada, 1-2 în runda #33 din La Liga, și a ratat șansa de a trece pe primul loc, unde rămâne momentan Atletico Madrid. Echipa lui Simeone depinde acum doar de ea însăși pentru a câștiga titlul.

Programul din La Liga

Gazdele au spart gheața în minutul 23. Messi a combinat superb cu Griezmann în careu și l-a executat pe Aaron Escandell cu o finalizare marcă înregistrată: șut în diagonală, la firul ierbii, din colțul lui „6”.

Catalanii au intrat în avantaj la vestiare, dar totul s-a năruit în repriza secundă. Pasa în adâncime a lui Luis Suarez l-a găsit pe Machis, care nu l-a iertat pe Ter Stegen, în minutul 63.

În minutul 79, Jorge Molina, 39 de ani, a trimis cu capul după centrarea lui Adrian Marin și a stabilit scorul final.

Ronald Koeman a fost eliminat pentru proteste și nu va putea sta pe bancă la meciurile cu Valencia și Atletico Madrid!

Cifrele meciului Barcelona - Granada:
Șuturi spre poartă: 16-5
Șuturi cadrate: 4-2
Pase: 870-184
Pase în careul advers: 42-7
Posesie: 82%-18%

25de meciuri jucase Granada până azi pe Camp Nou și le pierduse pe toate. Ultima victorie memorabilă a andaluzilor a fost în 1974, 1-0 pe Bernabeu, cu Real Madrid

Cum arată lupta la titlu în La Liga

+33 FOTO

Barcelona - Granada 1-2

• Au marcat: Messi '24 / Machis '64, Molina '79

Click aici pentru statisticile meciului!

Barcelona - Granada » Echipele de start

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Oscar Mingueza, Gerard Pique, Samuel Umtiti - Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Sergio Busquets, Ilaix Moriba, Jordi Alba - Lionel Messi, Antoine Griezmann
Antrenor: Ronald Koeman

Granada: Aaron Escandell - Nehuen Perez, German Sanchez, Victor Diaz - Quini, Yan Eteki, Yangel Herrera, Dimitri Foulquier - Luis Suarez, Roberto Soldado, Darwin Machis
Antrenor: Diego Martinez

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Impresionant! Imagini de senzație cu noul stadion al lui Real Madrid

Christoph Metzelder a recunoscut că a distribuit pornografie infantilă! A plâns la tribunal: „Accept pedeapsa”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”