INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - REAL SOCIEDAD 2-1

Barcelona - Real Sociedad 2-1 // VIDEO+FOTO Catalanii se impun greu pe Camp Nou și se apropie şi mai mult de mult râvnitul trofeu

Barcelona - Real Sociedad +6   FOTO
Barcelona - Real Sociedad

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 aprilie 2019 23:30

Barcelona și Real Sociedad s-au duelat într-un meci din etapa a 33-a din La Liga, scor final 2-1 (Lenglet'45, Alba'64 / Juanmi'62).

Clement Lenglet a deschis scorul pentru Barcelona cu o lovitură perfectă de cap din centrarea lui Dembele, în ultimul minut al primei reprize. La pauză, catalanii aveau avantaj. Însă după pauză, Real Sociedad a revenit în joc și a egalat prin Juanmi.

Bascii n-au avut nici două minute pentru a se bucura, pentru că Jordi Alba a marcat golul ce avea să fie al victoriei.

Barcelona este astfel tot mai aproape de un nou titlu în La Liga. Echipa antrenată de Ernesto Valverde e lider autoritar, cu 77 de puncte. Real Sociedad, după această înfrângere, este pe locul 10 cu 41 de puncte.

• Barca a câştigat ultimele patru meciuri directe cu Sociedad, indiferent pe ce stadion s-au jucat meciurile.

Barcelona - Real Sociedad 2-1

Au marcat: Lenglet'45, Alba'64 / Juanmi'62

Vezi AICI video de la meci

Click aici pentru statistici de la meci

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Vidal, Arthur - Messi, Suarez, Dembele
Rezerve: Cillessen - Alena, Busquets, Coutinho, Sergi Roberto, Malcom, Umtiti
Antrenor: Ernesto Valverde

Real Sociedad: Rulli - Zaldua, D. Llorente, Elustondo, Munoz - Zubeldia, Pardo - Juanmi, Merino, Willian Jose
Rezerve: Moya - Muguruza, Espinoza, Jon, R. Navas, Ramirez, Sangalli
Antrenor: Imanol Alguacil

Arbitru: Pablo Gonzalez

Clasamentul complet din La Liga AICI

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!