INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - VALLECANO

BARCELONA - VALLECANO 3-1 // VIDEO + FOTO Messi, Suarez și Pique o țin departe pe Atletico Madrid! Victorie cu Vallecano, iar catalanii par pregătiți pentru returul cu Lyon

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2019 21:23

Barcelona s-a impus în fața lui Vallecano, scor 3-1, și păstrează un avans liniștitor, de 7 puncte, față de Atletico Madrid.

• Barcelona - Lyon, returul optimilor Ligii Campionilor, e miercuri, de la 22:00, liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 și Look Sport. În tur a fost 0-0.

Raul de Tomas a deschis scorul în minutul 24, profitând de pasivitatea lui Gerard Pique. Fundașul catalanilor s-a revanșat 15 minute mai târziu, când a reluat cu capul după o lovitură liberă executată inteligent de Leo Messi.

Ca într-un joc de „leapșa”, cel implicat în golul precedent e următorul marcator. Astfel, Messi a dus Barcelona în avantaj în minutul 50, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Uruguayanul Luis Suarez a închis tabela în minutul 82, după o combinație rapidă cu Rakitic.

2019 03 09t174626z 1902326045 rc1fe9f22470 rtrmadp 3 soccer spain fcb ray +9 FOTO