INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

BAYERN - DUSSELDORF 3-3 // N-a mișcat în fața naționalei lui Rădoi, dar a dat TREI goluri contra marelui Bayern!

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 noiembrie 2018 18:58

Dodi Lukebakio (21 de ani), atacantul belgian al celor de la Dusseldorf, a marcat 3 goluri în egalul cu Bayern Munchen, scor 3-3.

Lukebakio a trecut de la duelul împotriva tricolorilor lui Mirel Rădoi la unul contra lui Ribery sau Lewandowski. Belgianul care a evoluat în prima repriză a amicalului de la Cluj, România U21 - Belgia U21, scor 3-3, a reușit astăzi partida carierei.

Primul gol a venit în minutul 44, la scorul de 2-0 pentru campioana Germaniei, după un carambol în careul lui Neuer. A doua reușită, din minutul 77, a fost semnată după o cursă de 30 de metri, iar golul de 3-3, la ultima fază a jocului, după un duel cu Sule.

Dusseldorf rămâne penultima în Bundesliga, cu doar 9 puncte acumulate în primele 12 etape. Bayern pierde contactul cu liderul Dortmund, care are acum un avans de 9 puncte.

5reușite are Lukebakio în actualul sezon de Bundesliga

Vezi și: VIDEO+FOTO » Real Madrid, făcută K.O. la Eibar! 0-3 la primul meci al lui Solari după ce a semnat contractul