Articol de - Publicat joi, 02 noiembrie 2023 00:24 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 12:18

Bayern Munchen a fost eliminată în „șaisprezecimile” Cupei Germaniei de Saarbrucken, locul 15 în al treilea eșalon al fotbalului german, scor 1-2.

Thomas Muller a deblocat tabela în minutul 16, iar meciul părea o simplă formalitate pentru Bayern Munchen. Gazdele au egalat în primul minut de prelungiri al primei reprize prin Sontheimer.

Oprița, „săgeți” către Talpan: „Am auzit ce-a zis «prietenul meu». Dacă alții nu reușesc să-l oprească, doar n-o să reușesc eu?”
CSA STEAUA - RAPID 0-0

VIDEO Bayern Munchen, eliminată din Cupa Germaniei de locul 15 din liga a treia!

Saarbrucken a reușit să dea lovitura în minutul 90+6, prin fundașul Marcel Gaus, care a finalizat cu un șut la colțul lung un contraatac.

Bayern a dominat autoritar partida, având o posesie de 74%, însă gazdele au reușit să marcheze la singurele șuturi pe spațiul porții lui Neuer, aflat la abia al doilea meci între buturi, după accidentarea care l-a ținut aproape un an pe tușă.

+5 FOTO

Bayern Munchen venea la acest meci după victoria categorică din Bundesliga, 8-0 cu Darmstadt, toate cele 8 goluri fiind marcate în repriza secundă.

Vezi și alte știri:

„Ne vedem după meci!” » „Ultrasul” din echipa Stelei n-a putut fi oprit: și-a amenințat adversarul + scandal cu Oprița pe teren!
Steaua - Rapid 0-0
Rotaru îl face praf pe Rednic: „UTA e echipă de Liga 2, a trecut vremea antrenorilor-agenți”
UTA - CSU CRAIOVA 0-1