INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

FOTO. Taifunul Bayern » 4-0 la pauză, deși a avut om eliminat la 0-0! Câte goluri a reușit Lewandowski

Taifunul Bayern » 4-0 la pauză, deși a avut om eliminat la 0-0! Câte goluri a reușit Lewandowski +11   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 20 martie 2021 17:31 / Actualizat sambata, 20 martie 2021 19:10

Bayern Munchen a spulberat Stuttgart-ul pe Allianz Arena, 4-0. Alphonso Davies (20 de ani) a fost trimis la vestiare în minutul 12, dar roș-albii nu au fost deloc afectați că joacă în 10.

A șasea victorie consecutivă a lui Bayern în Bundesliga (4) și Champions League (două) era deja asigurată după 45 de minute. A fost 4-0 la pauză în fața lui Stuttgart, pe „Allianz Arena”, hat-trick Lewandowski.

Startul meciului părea să le pună probleme bavarezilor. În minutul 12, Davies a lovit un adversar direct pe gleznă și a fost eliminat de arbitru. Chiar și în inferioritate, campionii nu au fost afectați. Din contră, parcă ei aveau om în plus.

Bayern, 4 goluri în 22 de minute în inferioritate contra lui Stuttgart

• 1-0 (17): centrare Gnabry, reluare Lewandowski la colțul scurt;
  • 2-0 (22): Gnabry, șut din interiorul careului;
  • 3-0 (23): tot Lewandowski, cu capul, pe contre-pied;
  • 4-0 (39): încă o dată Lewandowski, recuperare și șut cu stângul, pe lângă portar.

BAYERN. Lewandowski, 42 de goluri în toate competițiile

+7 FOTO

Hat-trick al polonezului, care a depășit bariera celor 40 de goluri în acest sezon. Are 42 în toate competițiile. În 36 de partide. O medie de 1,16 goluri pe meci!

35 de goluria marcat Robert Lewandowski în acest sezon în Bundesliga (25 de meciuri)

VIDEO. Cristian Panin: „Am intrat în istoria lui Bayern Munchen”