INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN - CHELSEA

Șefii lui Bayern aruncă deja prosopul: „Suntem outsideri în Ligă” » Lothar Matthaus: „Chiar nu înțeleg”

Uli Hoenes vs Lothar Matthaus / Foto: Imago
Uli Hoenes vs Lothar Matthaus / Foto: Imago

Articol de - Publicat marti, 16 septembrie 2025 15:15 / Actualizat marti, 16 septembrie 2025 15:15

Bayern debutează miercuri seară în Liga Campionilor 2025 - 2026, de la 22:00, cu un meci pe teren propriu împotriva lui Chelsea.

Președintele de onoare al lui Bayern Munchen, Uli Hoeness, a surprins deunăzi, când a vorbit despre șansele campioanei Germaniei la câștigarea Ligii Campionilor în sezonul care pleacă la drum marți seară.

Avem tot atâtea șanse să triumfăm în Liga Campionilor câte are și Hoffenheim să câștige titlul în Bundesliga”, a apreciat fostul mare internațional, convins că actuala campioană este mai degrabă un „outsider” în 2025 - 2026: „Nimeni nu pariază pe noi”.

Lothar Matthaus îl contrazice vehement pe Uli Hoeness

O declarație surprinzătoare din partea unui conducător altfel extrem de orgolios, contestată acum și de propriii jucători, dar mai ales de Lothar Matthaus, cu care se află într-un conflict permanent.

„Chiar nu-l înțeleg pe Uli. Șansele lui Hoffenheim de a câștiga Bundesliga sunt mult mai mici decât cele ale lui FC Bayern în Liga Campionilor”, a punctat fostul căpitan al bavarezilor în editorialul său de pe „Sky Germania”. „Pentru mine, Bayern este una dintre cele mai bune șase echipe din Europa și printre echipele care pot câștiga titlul”, a scris Matthaus.

Lothar Matthaus: „Calitatea jucătorilor lui Bayern și coeziunea din cadrul echipei sunt excelente”

Alături de Bayern, fostul internațional le vede favorite la câștigarea trofeului „pe campioana en-titre Paris Saint-Germain, pe Liverpool, FC Barcelona, ​​Real Madrid, Manchester City și într-o măsură mai mică pe Arsenal.

Calitatea jucătorilor lui Bayern și coeziunea din cadrul echipei sunt excelente. L-au transferat bine pe Luis Díaz și l-au împrumutat pe Nicolas Jackson. Totodată, și-au întărit lotul cu internaționalii germani Jonathan Tah și Tom Bischof”.

Agențiile de pariuri o plasează pe Bayern drept a 7-a favorită la câștigarea Ligii, înaintea lui Chelsea. Principalele candidate la câștigarea trofeului sunt considerate Liverpool, PSG, Barcelona și Real Madrid, în această ordine, urmate de Arsenal și de Manchester City.

Citește și:
Fotbaliștii echipei din România au intrat pe teren alături de copii îmbrăcați în port popular
Liga 3
Fotbaliștii echipei din România au intrat pe teren alături de copii îmbrăcați în port popular
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
Superliga
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
Știm și a doua promovată direct în Superliga » Dramatism total în ultima etapă din play-off-ul Ligii 2
Liga 2
Știm și a doua promovată direct în Superliga » Dramatism total în ultima etapă din play-off-ul Ligii 2
Gloria Bistrița e campioana României în proporție de 99% » Victorie la Brașov și a mai rămas doar o formalitate până la câștigarea trofeului
Handbal
Gloria Bistrița e campioana României în proporție de 99% » Victorie la Brașov și a mai rămas doar o formalitate până la câștigarea trofeului
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Profit.ro
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează