INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

BEȘIKTAȘ - FENERBAHCE 3-3 // VIDEO Nebunie în Turcia: Beșiktaș avea 3-0 la pauză cu Fenerbahce » Cât s-a terminat meciul

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2019 23:32

Beșiktaș și Fenerbahce au terminat la egalitate, 3-3, după un meci spectaculos.

Beșiktaș a început excelent meciul și la pauză avea 3-0. Gokhan Gonul a deschis scorul în minutul 10, cu un șut din 6 metri. În minutul 18,
Burak Yilmaz a înscris din penalty, iar în minutul 45+3 a marcat din nou, cu un șut de la marginea careului.

Nebunie după pauză

În repriza a doua, rolurile s-au inversat, iar Fenerbahce a jucat mai bine decât rivala din Istanbul, marcând de trei ori în 12 minute.

Miha Zajc a marcat în minutul 55, împingând mingea în poartă din trei metri. Speranțele lui Fener s-au reprins în minutul 61, când Sadik Ciftpinar a marcat cu capul din 6 metri.

Scorul final a fost stabilit în minutul 67. Hasan Ali Kaldirim a avut o execuție fabuloasă. Fundașul a șutat violent, de la 30 de metri, iar mingea s-a dus direct în vinclu.

După 23 de etape, Beșiktaș este pe locul 3, cu 40 de puncte, iar Fenerbahce este pe 14, cu 25 de puncte.