INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GENOA

Brazilianul Thiago Motta a fost spitalizat în urma unui traumatism cranian

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2009 00:00

Mijlocaşul echipei Genoa, Thiago Motta, autorul celui de-al treilea gol al echipei sale în meciul de sâmbătă cu AC Torino, scor 3-0, a fost trasportat la spital, după ce a suferit mai multe leziuni în zona feţei, în urma unei ciocniri cu un adversar, informează, duminică, Gazzetta dello Sport.

Fostul jucător al lui FC Barcelona a fost înlocuit în minutul 87 al întâlnirii, la numai două minute după ce a marcat ultimul gol al meciului, după ce s-a lovit puternic în zona feţei în urma unui duel cu fundaşul oaspeţilor Marco Di Loreto.

Sursa citată notează că Motta, în vârstă de 26 de ani, va rata confruntarea de marţi cu Inter, din Cupa Italiei.

Genoa a trecut, sâmbătă seară, pe teren propriu, de Torino, scor 3-0, a acumulat 32 de puncte şi a urcat pe locul 5 în Serie A.