INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRIGHTON - LIVERPOOL 1-1

Brighton - Liverpool 1-1 » VAR împotriva „cormoranilor”: 3 decizii l-au scos din minți pe Klopp + Salah, nervos la schimbare

Jurgen Klopp. foto: Guliver/Getty Images +10   FOTO
Jurgen Klopp. foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 noiembrie 2020 17:54 / Actualizat sambata, 28 noiembrie 2020 18:12

Liverpool, venită după înfrângerea din Champions League cu Atalanta, 0-2, s-a încurcat și în Premier League, obținând doar un punct pe terenul lui Brighton (1-1).

„Cormoranii” deschiseseră scorul în minutul 60, prin Diogo Jota, însă au fost egalați în al treilea minut al prelungirilor, când sistemul de video-arbitraj a acordat un penalty pentru Brighton, transformat de Gross. VAR a fost anti-Liverpool în confruntarea din această după-amiază.

La scorul de 0-0, reușita lui Salah a fost anulată de VAR pentru ofsaid. A fost primul moment în care Jurgen Klopp a fost exasperat de deciziile arbitrilor. În minutul 84, când Liverpool conducea cu 1-0, „cormoranii” au mai încasat o lovitură din partea VAR, care a anulat golul lui Mane, tot pentru ofsaid.

Brighton - Liverpool. foto: Guliver/Getty Images
+6 FOTO

Salah, nervos la schimbare

N-a fost nici pe departe cea mai fericită zi pentru campioana en-titre din Premier League. Schimbat cu Mane încă din minutul 64, Mohamed Salah a avut o reacție nervoasă. Iritat că a ieșit din teren, superstarul egiptean a refuzat să-l salute pe managerul Jurgen Klopp, trecând pe lângă neamț fără să-l salute.

Ce amendă riscă Manchester United dacă plătește hackerilor care au spart site-ul și șantajează clubul

Meci de coșmar pentru Chiricheș! Pus pe jos de Lautaro Martinez la primul gol, apoi autogol și accidentare înintea pauzei!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”