INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Buffon, gafă incredibilă la meciul Parmei » Faza la care legendarul portar s-a făcut de râs

Gigi Buffon, gafă incredibilă la meciul Perugia - Parma
Gigi Buffon, gafă incredibilă la meciul Perugia - Parma Foto: AS

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2022 22:20 / Actualizat marti, 26 aprilie 2022 10:09

Gianluigi Buffon (44 de ani), portarul celor de la Parma, s-a făcut de râs în meciul pe care echipa sa îl joacă în deplasare, la Perugia.

Fără Dennis Man, lăsat în afara lotului de antrenorul Giuseppe Iachini, Parma a început groaznic meciul din deplasare cu Perugia.

Xavi Hernandez vs. Zinedine Zidane » Cei doi antrenori, puși față în față: 7 înfrângeri în 6 luni vs. 7 înfrângeri după 3 trofee
LA LIGA

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 5, când Burrai a marcat din penalty. Două minute mai târziu, Perugia majora avantajul, profitând de o eroare uriașă a lui Buffon.

Nepresat de nimeni, portarul italian a luftat incredibil la o pasă înapoi. Acesta a vrut să paseze din prima cu piciorul stâng, dar a dat pe lângă minge. Olivieri a urmărit și a punctat pentru 2-0.