INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CADIZ - BARCELONA 2-1

Cadiz - Barcelona 2-1 » Barca, în cădere liberă! 12 puncte de Atletico: „Fără idei, fără soluții”

Cadiz - Barcelona 2-1 +8   FOTO
Cadiz - Barcelona 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 decembrie 2020 00:28 / Actualizat duminica, 06 decembrie 2020 00:31

Barcelona a fost învinsă la Cadiz, 1-2, și e pe locul 7 în LaLiga, la 12 puncte de liderul Atletico Madrid.

Gimenez a deschis scorul pentru gazde în minutul 8, iar Alcala a readus egalitatea în minutul 57, cu un autogol. Negredo a marcat decisiv în minutul 63, aducând victoria andaluzilor. Vezi AICI VIDEO de la meci!

„Oribilele erori defensive i-au costat. Barcelona, fără idei, fără soluții”, a taxat sport.es evoluția echipei lui Koeman.

Atletico Madrid s-a impus acasă, 2-0 cu Valladolid, și și-a consolidat primul loc. Real Madrid a câștigat și ea în deplasarea dificilă de la Sevilla, 1-0, și e pe locul 3, la 6 puncte de lider.