INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAGLIARI - JUVENTUS 0-2

CAGLIARI - JUVENTUS 0-2 // VIDEO+FOTO » „Bătrâna Doamnă” poate desface șampania pentru un nou titlu după victoria de la Cagliari

Articol de GSP - Publicat marti, 02 aprilie 2019 22:31

Juventus s-a impus pe terenul lui Cagliari, scor 2-0, într-un meci din etapa a 30-a. Mai e doar o chestiune de câteva etape până când torinezii vor fi din nou campioni și din punct de vedere matematic.

Primul gol al partidei a fost marcat de Bonucci, cu capul, în minutul 22, după un corner executat perfect de Bernardeschi. Moise Kean (19 ani) a stabilit scorul final cu 5 minute înainte de final.

Cu 8 etape înaintea sfârșitului de sezon, Juventus e lider cu 81 de puncte, iar pe poziția secundă, cu un meci mai puțin, este Napoli, cu 63 de puncte. Podiumul e completat de Inter, cu 53 de puncte. (Detalii cu clasamentul, AICI!)

Cagliari - Juventus 0-2 (Bonucci 22, Kean 85)

Cagliari - Juventus, desfășurarea meciului+ statistici

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Echipele de start:

Cagliari: Cragno - Srna, Ceppitelli, Pisacane, Lykogiannis - Farago, Cigarini, Ioniță - Barella - Pavoletti, J. Pedro

Juventus: Szczesny - Caceres, Bonucci, Chiellini - De Sciglio, Can, Pjanici, Matuidi, Sandro - Bernardeschi, Kean

***

Vezi AICI clasamentul din Serie A

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”