INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Campanie istorică în Anglia » Berea se întoarce pe stadioanele britanice dupa 28 ani

Articol de - Publicat miercuri, 16 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 16 ianuarie 2013 19:37

Directorul exectuiv al lui Ipswich FC, Simon Clegg, a pornit astăzi o campanie pentru legalizarea alcoolului pe stadioanele britanice.

Englezii nu au mai putut consuma băuturi alcoolice la meciurile de fotbal din 1985, din cauza incidentelor pe care le provocau ”huliganii” in deplasările echipei naţionale din anii 80. Cluburile britanice au reacţionat la această campanie şi Clegg a primit imediat suport din partea multor echipe din Insulă.

”Consider că este momentul perfect să renunţăm la această lege stupidă. Trebuie să ne agăţăm de această oportunitate. Fotbalul în Anglia este mai civilizat ca niciodată. Nu e corect! Mai ales pentru că la oricare alt sport ai voie să bei, indiferent dacă evenimentul se desfăsoară în cadrul unui stadion pe care se joacă fotbal în mod obişnuit” a declarat Simon Clegg în presa britanică.

Citește și:
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Campionate
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
Superliga
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Tenis
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Superliga
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (5)
adim_d
adim_d  •  17 Ianuarie 2013, 09:57

Domnul ziarist, ar fii bine sa te informezi inainte sa publici un articol. Anul trecut, la un meci de cupa intre echipele Chelsea-Leicester, in incinta stadionului puteai sa it5i cumperi bere. Din cate stiu, nu se poate consuma alcool doar ptr meciurile din campionat. :)))

andystar
andystar  •  16 Ianuarie 2013, 23:52

Sa vezi acum show in Anglia,stati asa sa vedeti ce fac englezoii !

raul4steaua
raul4steaua  •  16 Ianuarie 2013, 20:06
Postat de vandersaar pe 16 Ianuarie 2013, 19:42

In insula si la nemti e civilizatie !

Sunt un mare fan al publicului si al fotbalului din insula, dar nu sunt asa de civilizati pe cat ii fac unii, isi mai aduce oare cineva aminte de incidentele de la meciul City - Utd, sau la Leeds - Sheff Wed a intrat un fan pe teren si a lovit un jucator. Si la nemti anul trecut cand a retrogradat Koln, cu suporterii lui Koln care au dat foc la tribuna.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează