INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - AS ROMA 5-3

Care Messi, care Cristiano Ronaldo? "Eu, Samuel Eto'o, sînt cel mai bun!"

Samuel Eto'o

Articol de GSP - Publicat luni, 07 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 07 februarie 2011 20:04

Fotbalistul lui Inter Milano, Samuel Eto'o, a fost unul dintre artizanii victoriei echipei sale în meciul cu AS Roma, scor 5-3. Prima sa reuşită a venit după o combinaţie de forţă şi tehnică. Iar felul în care a sărbătorit camerunezul a fost pe măsură.

A luat mingea, a sprintat în banda dreaptă, a fentat 4 apărători şi a şutat plasat, din interiorul careului, la colţul lung. Apoi a fugit către una dintre camerele de transmisie şi cînd a ajuns în faţa ei a strigat: "Eu, Samuel Eto'o, sînt cel mai bun, cel mai bun!"

În repriza a doua, killerul Interului a mai marcat o dată, din penalty, iar Interul s-a impus în faţa Romei.