CAMPIONATE  ·  SPANIA

Ce cadou a primit de la catalani portarul de liga a treia care a apărat două penalty-uri cu Barcelona +19 FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 ianuarie 2021 17:49 / Actualizat vineri, 22 ianuarie 2021 17:52

Barcelona a trecut greu de Cornella în Cupa Spaniei, 2-0 în prelungiri, iar eroul partidei a fost portarul Ramón Juan Ramírez, de la echipa de liga a treia.

Ramón Juan Ramírez a parat două penalty-uri în timpul regulamentar, ale lui Pjanic (39) și Dembele (80), și și-a dus echipa în prelungiri.

Acolo însă același Dembele (92) și Braithwaite (120+1) i-au calificat pe catalani în sferturile de finală.

Ramón Juan Ramírez a primit după meci tricoul lui Ter Stegen care, chiar dacă a fost rezervă, a ținut neapărat să-l felicite pe goalkeeper și să-i ofere echipamentul său. „Toți jucătorii de la Barca m-au felicitat, iar Ter Stegen mi-a dat tricoul lui”, a spus Ramirez.

„Sunt trist că am fost eliminați, chiar dacă pentru mine a fost o zi grozavă. Mi-ar fi plăcut să pot juca împotriva lui Messi, cel mai bun din istorie”