INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

Ce moment ar fi fost! Ce plănuia Totti să facă la ultimul său meci pentru Roma

Articol de - Publicat vineri, 09 iunie 2017 09:17

Pe 28 mai, la despărțirea de Stadio Olimpico, de AS Roma și de fotbal, Fracesco Totti avea un plan destăinuit doar coechipierilor. Dacă ar fi primit un penalty la partida cu Genoa (3-2), ar fi ratat intenționat.

Cel puțin, așa a susținut coechipierul său Juan Jesus într-un interviu pentru un post de radio brazilian.

"Înaintea ultimului meci, Totti ne-a prevenit că, dacă va avea o lovitură de pedeapsă, nu va înscrie, ci va trimite mingea suporterilor", a declarat fundașul din Țara Cafelei. Totti ar fi șutat direct în peluză.

Totuși, intrat în minutul 54, Il Capitano nu a avut niciun penalty, iar Roma a învins grație unui gol decisiv marcat de Diego Perotti în minutul 90.