INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - STOKE 7-0

Chelsea a umilit-o pe Stoke, scor 7-0 şi se apropie de titlu!

Articol de - Publicat luni, 26 aprilie 2010 00:00

Albaştrii au făcut ravagii ieri în apărarea lui Stoke: 7-0! Chelsea e din nou lider

O zi. Atît s-a bucurat Manchester United de revenirea în fotoliul de lider, după victoria împotriva lui Tottenham (3-1). Ieri, Chelsea a făcut o demonstraţie de forţă pe Stamford Bridge, reducîndu-i la statut de jaloane pe jucătorii lui Stoke City (7-0), şi a trecut din nou pe primul loc.

La pauză, meciul era practic jucat. Albaştrii aveau deja 3-0. Omul zilei, Salomon Kalou: "triplă" şi un penalty obţinut. Printre cei 5 nou intraţi în primul unsprezece, faţă de etapa trecută, ivorianul s-a aflat mereu unde trebuia. La capătul centrării lui Drogba, pentru 1-0, sau pe direcţia balonului respins de portarul Sorensen, pentru a-l expedia în plasă (2-0). Iar în minutul 44 a scos şi o lovitură de pedeapsă, transformată de Lampard: 3-0.

Albaştrii şi-au continuat show-ul şi după reluare. Kalou a deschis o nouă serie, Lampard l-a imitat cu o execuţie de mare maestru, iar în final, Sturridge şi Malouda au dus scorul la 7-0! Cea mai mare diferenţă la care au cîştigat albaştrii în acest sezon. Dar aşa s-a spus şi după 7-1 cu Villa...

PROGRAM
CHELSEA 80p (93-32)
Liverpool (d)
Wigan (a)

MAN. UNITED 79p (81-28)
Sunderland (d)
Stoke City (a)

Albaştrii au făcut ravagii ieri în apărarea lui Stoke: 7-0! Chelsea e din nou lider

O zi. Atît s-a bucurat Manchester United de revenirea în fotoliul de lider, după victoria împotriva lui Tottenham (3-1). Ieri, Chelsea a făcut o demonstraţie de forţă pe Stamford Bridge, reducîndu-i la statut de jaloane pe jucătorii lui Stoke City (7-0), şi a trecut din nou pe primul loc.

La pauză, meciul era practic jucat. Albaştrii aveau deja 3-0. Omul zilei, Salomon Kalou: "triplă" şi un penalty obţinut. Printre cei 5 nou intraţi în primul unsprezece, faţă de etapa trecută, ivorianul s-a aflat mereu unde trebuia. La capătul centrării lui Drogba, pentru 1-0, sau pe direcţia balonului respins de portarul Sorensen, pentru a-l expedia în plasă (2-0). Iar în minutul 44 a scos şi o lovitură de pedeapsă, transformată de Lampard: 3-0.

Albaştrii şi-au continuat show-ul şi după reluare. Kalou a deschis o nouă serie, Lampard l-a imitat cu o execuţie de mare maestru, iar în final, Sturridge şi Malouda au dus scorul la 7-0! Cea mai mare diferenţă la care au cîştigat albaştrii în acest sezon. Dar aşa s-a spus şi după 7-1 cu Villa...

PROGRAM
CHELSEA 80p (93-32)
Liverpool (d)
Wigan (a)

MAN. UNITED 79p (81-28)
Sunderland (d)
Stoke City (a)

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
pushtiu23bv
pushtiu23bv  •  26 Aprilie 2010, 11:39

fotbal de VIN e la noi bogdane:)) in anglia e intr-adevar fotbal de vis!!

 •  26 Aprilie 2010, 02:37

ce sa mai frate,,,fotbal englezesc,fotbal de vin,doar in anglia.thank you UK!

Vezi toate comentariile (2)
Comentează