Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 august 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 10 august 2011 15:10
Anamaria Prodan îşi pune în practică ameninţările şi se răzbună pe Adrian Mititelu. După ce le-a găsit echipe lui Dănănae, Gugu şi Mihai Roman, astăzi impresarul a zburat cu Alin Buleică, 19 ani, spre Grecia, unde fotbalistul a efectuat vizita medicală, apoi a parafat un contract pe patru ani cu divizionara B Kavala.
Buleică, fundaş dreapta, era considerat de olteni una dintre marile lor speranţe, dar dezafilierea Universităţii Craiova îi permite şi lui să plece liber de contract. Buleică are doar 20 de ani şi a debutat pentru formaţia din Bănie în aprilie 2010, la un meci cu Astra Ploieşti.
Ceilalţi jucători plecaţi de la Craiova după dezafilierea echipei sînt: Dănănae, la Tom Tomsk, Gugu, FCM Tg Mureş, Mihai Roman, Petrolul Ploieşti, Dorel Stoica, la Dinamo, Ologu şi Silviu Lung jr la Astra, Găman şi Bărboianu, cel mai probabil tot la Astra.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!