INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA 2019

COPA AMERICA // FOTO Columbia și Argentina merg în „sferturile” competiției » Messi și compania s-au chinuit cu Qatar

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 iunie 2019 22:00

Columbia și Argentina s-au calificat în sferturile de finală de la Copa America, după victoriile obținute în această seară.

Columbia a câștigat grupa cu maximum de puncte din trei meciuri, după victoria de astăzi cu Paraguay, 1-0.

Chiar dacă a marcat de două ori, Argentina s-a chinuit în partida cu Qatar, scor 2-0, oferind un fotbal neconvingător.

Astfel, Paraguay a terminat pe locul 3, cu două puncte, iar ultima din grupă a fost Qatar.

Echipele calificate în „sferturi” până acum sunt Brazilia, Venezuela, Columbia, Peru și Argentina.

Primul sfert de finală stabilit este Venezuela - Argentina, care va avea loc pe 28 iunie.

Qatar - Argentina 0-2
Au marcat: Martinez '4, Aguero '82