INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Dan Petrescu a erupt după ultimul meci: „Arbitrul a fost împotriva noastră! O decizie a schimbat totul”

Dan Petrescu, 53 de ani, antrenorul lui Kayserispor, a acuzat arbitrajul după remiza cu Alanyaspor, 1-1. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 18:16 / Actualizat miercuri, 03 februarie 2021 18:39

„Alanyaspor este pe locul 4 în campionat, e o echipă bună căreia îi place să aibă mereu mingea. Am știut să evoluăm împotriva lor.

Am jucat foarte bine. Am fost compacți, am păstrat mică lungimea dintre compartimente. Ne-am luptat foarte bine, am găsit și golul. Lucrurile s-au schimbat după eliminarea lui Cristi Săpunaru. Cred că arbitrul a fluierat doar împotriva noastră azi, cartonașele galbene pe care le-a primit Săpunaru au fost foarte ușor acordate!”, a declarat Petrescu, potrivit hbrma.

17este locul pe care Kayseri îl ocupă în clasament, primul deasupra liniei de retrogradare. Echipa lui Petrescu a acumulat 23 de puncte în 22 de etape

Kayserispor - Alanyaspor 1-1 » Echipa lui Dan Petrescu a ratat pe final victoria

După o primă repriză echilibrată și lipsită de acțiuni care să pună în pericol schimbarea tabelei de marcaj, Kayserispor a deschis scorul în minutul 55 prin Maglica

Când jocul părea să se îndrepte spre o nouă victorie pentru echipa lui Dan Petrescu, spiritele s-au încins, iar Cristian Săpunaru a fost eliminat pentru două galbene primite într-un interval de doar opt minute. La doar un minut după eliminarea sa, Tzavellas a egalat pentru Alanyaspor și a stabilit astfel scorul final al partidei.

FOTO Facebook Kayserispor
FOTO Facebook Alanyaspor
+4 FOTO

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Gabi Matei a plecat de la FC Argeș și a ajuns în liga a doua » Cu ce echipă a semnat fostul campion cu FCSB