INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA - REAL MADRID 1-2

Dani Alves se aşteaptă la critici dure după eşecul cu Real Madrid: "În fotbal, dacă învingi, eşti mare, dacă nu, eşti un rahat!"

foto: Reuters
foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 17 aprilie 2014 00:00 / Actualizat joi, 17 aprilie 2014 04:44

Dani Alves, care a avut o prestaţie de slabă în finala Cupei Regelui, ambele acţiuni de gol ale madrilenilor plecînd de la greşelile lui, se aşteaptă la un val de critici. Fundaşul brazilian are şi un mesaj pentru suporterii Barcelonei.

"În fotbal, dacă învingi, eşti mare, dacă nu, eşti un rahat. Acum vor urma doar critici şi trebuie să ne aşezăm în prima linie, să primim loviturile, iar eu nu mă voi ascunde. Asta mi-e firea, ăsta e fotbalul. Am un mesaj pentru fani: aveţi mare grijă de clubul ăsta, pentru că e un club extraordinar. Noi vom apăra culorile cu multă dragoste, pînă la final"


Andres Iniesta: "Ne doare foarte mult acest eşec, e un trofeu pierdut. Realul a profitat 200% de ocaziile avute".
Întrebat dacă crede că acesta e finalul unei ere pentru barcelona, mijlocaşul a spus: "În fotbal sînt momente şi momente. Noi am eşuat de două ori într-o săptămînă, în două competiţii, e un moment dificil, dar nu avem nimic să ne reproşăm. Detaliile contează, iar ei au ştiut să profite de ocaziile avute. Sînt letali pe contraatac".

 

Real Madrid s-a impus, scor 2-1, în faţa Barcelonei, adjudecîndu-şi Cupa Regelui Spaniei. Golurile madrilenilor au fost marcate de Di Maria ('11) şi Bale ('85). Pentru catalani a marcat Bartra ('68).

Citește și:
Pe drum spre marele meci, s-a dezbrăcat și s-a pozat în toaleta avionului: „Regina se întoarce!”
Box
Pe drum spre marele meci, s-a dezbrăcat și s-a pozat în toaleta avionului: „Regina se întoarce!”
Penalty sau nu la Bayern - PSG? Marius Avram a dat un verdict fără echivoc
Liga Campionilor
Penalty sau nu la Bayern - PSG? Marius Avram a dat un verdict fără echivoc
Detaliu straniu: de ce Luis Enrique îi ordona lui Safonov să „țintească” tribunele la degajări » Kompany a mușcat momeala!
Liga Campionilor
Detaliu straniu: de ce Luis Enrique îi ordona lui Safonov să „țintească” tribunele la degajări » Kompany a mușcat momeala!
Veste-șoc » Cvintuplul campion cu Bayern și-a anunțat retragerea din fotbal la doar 30 de ani: „Am plâns zece minute în duș”
Campionate
Veste-șoc » Cvintuplul campion cu Bayern și-a anunțat retragerea din fotbal la doar 30 de ani: „Am plâns zece minute în duș”
FOTO Dacia aduce cel mai puternic Sandero, hibridul cu care va ataca Toyota Yaris și MG3
Profit.ro
FOTO Dacia aduce cel mai puternic Sandero, hibridul cu care va ataca Toyota Yaris și MG3
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mărturia-document a eroului Helmut Duckadam despre Sevilla '86: „Valentin a obținut o facilitate nesperată!”


Comentarii (7)
bumix
bumix  •  17 Aprilie 2014, 14:02

a fost cel mai prost de pe teren .nu inteleg ce-i cu el ,a gresit la ambele goluri .nu a putut centra nimic de pe dreapta .e foarte greu sa bati realul cu partea dreapta zob

gotal
gotal  •  17 Aprilie 2014, 13:24

"am eşuat de două ori într-o săptămînă." Nuuu. Uitucule. Ati esuat de 3 ori intr-o saptamana. CL, campionat si cupa. "200%" deci dintr-o singura faza Real a marcat de 2 ori?! Aici nu e Sparta, nu e baschet, ci aici e fotbal. 1 faza cu gol=1 gol. Recomand intregii echipe Barcei sa vada meciul in reluare. Poate asa vad si ei ce a vazut o lume intreaga. Barca cu o posesie fabuloasa, fara ninic concret realizat.

daniaania
daniaania  •  17 Aprilie 2014, 13:15

Echipa trece prin criza de personalitate...nu se regasesc in joc,poate ar trebui revigorata sezonul viitor.Poate si antrenor nou...

Vezi toate comentariile (7)
Comentează