INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Știm când se joacă primul El Clasico din acest an » Ar putea fi ultimul pentru Lionel Messi

Lionel Messi și Sergio Ramos FOTO Imago +21   FOTO
Lionel Messi și Sergio Ramos FOTO Imago

Articol de - Publicat vineri, 19 martie 2021 07:05 / Actualizat vineri, 19 martie 2021 09:05

Primul duel dintre Barcelona și Real Madrid din acest an se va juca pe 10 aprilie, de la ora 22:00, în runda #30 din La Liga.

Episodul 246 din „El Clasico” se va disputa pe arena „Alfredo Di Stefano” și va fi pentru prima dată în istorie când un duel dintre Barcelona și Real Madrid se va juca pe acest stadion.

Ultimul El Clasico pentru Lionel Messi?

Lionel Messi încă nu și-a prelungit contractul cu Barcelona, care este scadent la finalul actualului sezon, iar duelul de pe 10 aprilie ar putea fi ultimul pentru legenda „blaugrana”. Messi este cel mai bun marcator din istoria „El Clasico”, cu 26 de goluri înscrise, iar 18 dintre ele au fost în La Liga.

O să încerc să îl conving pe Leo Messi să rămână la club. Scuze, Leo, că zic asta în fața tuturor. Te iubesc și știi asta. Barcelona te iubește. Imaginează-ți un Camp Nou plin de spectatori. Nu poți pleca.
Joan Laporta, președinte FC Barcelona

515 minuteau trecut de la ultimul gol marcat de Lionel Messi în El Clasico. Argentinianul a mai avut o perioadă de 522 de minute fără gol marcat împotriva lui Real Madrid

În tur, trupa lui Zinedine Zidane s-a impus cu 3-1 pe un Camp Nou, după golurile marcate de Federico Valverde, Sergio Ramos și Luka Modric. Pentru Barcelona, golul a fost înscris de viitorul superstar din Catalunia, Ansu Fati. Antrenorul francez a pierdut doar două meciuri împotriva Barcelonei.

+17 FOTO

4 victorii și 3 egaluriare Zinedine Zidane împotriva Barcelonei ca antrenor al lui Real Madrid

VIDEO. Barcelona va evolua într-un echipament special în meciul cu Real Madrid

Jose Mourinho și-a distrus jucătorii, după umilința care îl poate costa postul: „Parcă nu știau ce meci joacă”

Intrare criminală în Rangers - Slavia Praga » Talpă direct pe fața portarului!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”