INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WEST BROM - SUNDERLAND 2-2

De ce a fugit de aia nu a scăpat! Costel Pantilimon a început ca rezervă sezonul din Premier League

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 16 august 2014 20:08

Costel Pantilimon a pierdut lupta cu Mannone pentru buturile porţii lui Sunderland, care a terminat la egalitate în prima etapă din Premier League, 2-2, cu West Brom.

Românul a plecat în această vară de la Manchester City pentru că era rezerva lui lui Joe Hart, dar se pare că nici la noua formaţie nu prinde postul de titular.

Mannone a primit primul gol de la Berahino, în minutul 42, din penalty, iar la jumătatea reprizei secunde a mai fost învins o dată tot de acelaşi Berahino, care a primit o minge perfectă de la Gardner. Pentru Sunderland a înscris în prima repriză Cattermole, iar în partea a doua, pe finalul jocului, Larsson a stabilit rezultatul final, 2-2.