INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA - SPANIA 4-1

Del Bosque: "Acest 4-1, din punctul meu de vedere, e un pic exagerat"

Vicente del Bosque
Vicente del Bosque

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 septembrie 2010 00:00

Selecţionerul Spaniei, Vicente del Bosque, spune că înfrîngerea categorică, 1-4, în faţa Argentinei a fost "un pic exagerată".

"Nu m-a surprins. Argentina a fost mai bună decît noi, mai ales în prima repriză. În partea a doua, am încercat mai mult. Acest 4-1, din punctul meu de vedere, e un pic exagerat. Dar nu vreau să iau din meritele Argentinei. Nu trebuie să căutăm scuze pentru rezultat. Chiar dacă nu am aliniat unsprezecele standard cei care au fost pe teren sînt fotbalişti ai naţionalei. Sîntem la început de nou sezon, imaginea noastră nu va avea de suferit. Am pierdut demnitate, chiar dacă am pierdut", a spus antrenorul Spaniei.

Selecţionerul Spaniei, Vicente del Bosque, spune că înfrîngerea categorică, 1-4, în faţa Argentinei a fost "un pic exagerată".

"Nu m-a surprins. Argentina a fost mai bună decît noi, mai ales în prima repriză. În partea a doua, am încercat mai mult. Acest 4-1, din punctul meu de vedere, e un pic exagerat. Dar nu vreau să iau din meritele Argentinei. Nu trebuie să căutăm scuze pentru rezultat. Chiar dacă nu am aliniat unsprezecele standard cei care au fost pe teren sînt fotbalişti ai naţionalei. Sîntem la început de nou sezon, imaginea noastră nu va avea de suferit. Am pierdut demnitate, chiar dacă am pierdut", a spus antrenorul Spaniei.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (6)
marcu_26_14
marcu_26_14  •  08 Septembrie 2010, 17:56

daca acest meci era la mondial scorul era invers, Spania este de departe cea mai buna, e totusi amical...

qwertt
qwertt  •  08 Septembrie 2010, 17:15

Mare branza! A fost un amical! Ei sunt campioni mondiali si europeni. Ii doare in cwr de frustrati ca fratele lui Mailat de sub mine.

suporterul.ro
suporterul.ro  •  08 Septembrie 2010, 17:00

asta este valoarea voastra. s-a terminat cu nocorul de la mondiale cu acele 1-0. nas in forma de trompeta.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează