albalbastru72  •  09 Februarie 2021, 23:24

Man chiar mi-a depasit asteptarile,eu il vedeam inapoi in primavara,dar acum e clar ca fularul cu Parma ii va tine de cald pe drumul de intoarcere in tara.Ideea este ca nu e numai esecul lui,este esecul presei care l-a umflat ca pe un balon de sapun ani de zile ca disperarea ciobanului de a il vinde nu avea limite.

ali.bec
ali.bec  •  09 Februarie 2021, 21:20
Postat de Lunca Andrei pe 09 Februarie 2021, 19:26

Tot vad comentarii negative la adresa lui Man.Cine a platit banii pentru transfer,a stiut de ce si pentru ce plateste.Man a jucat 15 minute in primul meci, ajuns de 3 zile in Italia.Apoi a jucat 45 de minute, intrand pe teren la scorul de 2 la 0 pentru echipa adversa.Ce putea si ce trebuia sa faca? Sa ia el mingea si sa dea 3 goluri? Vad ca e criticat mai mult in Romania decat in Italia.Sa nu uitam ca Parma este o echipa praf in acest sezon.Ca sa joci bine,trebuie sa te ajute si coechipierii.La cati "experti" pretentiosi avem, e mare mirare ca nu suntem campioni mondiali la toate sporturile. Realitatea ne arata ca suntem mult in urma altor tari, unde mentalitatea este diferita; iar la infrastructura,educatie, munca si bun simt mai avem de lucrat cel putin inca doua generatii. Pentru toti criticii lui Man,nu ar plati nimeni 2 lei, daramite 11 milioane de Euro.

Copile, ai văzut meciul? Man a făcut 3 lucruri: a evitat mingea, sa alerge și duelurile directe. In rest a fost totul chiar OK.

remarque
remarque  •  09 Februarie 2021, 21:18

chiar intr-o echipa slaba, chiar intr-o a doua repriza, chiar la 2-0 pentru adversari, trebuie sa se vada ca stii fotbal. Dupa cum stai in teren, dupa cum te aperi, dupa cum te demarci si dupa ce faci cu mingea. Toate astea se vad