INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO. Dragoș Grigore a marcat pentru Ludogoreț » Echipa românilor e lideră în Bulgaria

Articol de GSP - Publicat joi, 17 decembrie 2020 20:00 / Actualizat sambata, 19 decembrie 2020 19:52

Ludogoreț a remizat, scor 2-2, cu Arda, în runda cu numărul 8 a campionatului din Bulgaria.

Românii Dragoș Grigore și Claudiu Keșeru au fost integraliști la oaspeți. Ex-căpitanul lui Dinamo a marcat golul de 2-1 pentru echipa pregătită de Stanislav Genchev.

În minutul 70, Grigore a fost la capătul centrării expediate din corner de către Despodov. „Cap de unde vine”, iar goalkeeper-ul Karadzhov s-a declarat învins. Insuficient pentru victorie, întrucât Juninho a egalat din nou pentru gazde un sfert de oră mai târziu.

VIDEO. Rezumatul meciului Arda - Ludogoreț 2-2

Ludogoreț e în continuarea lider în „Parva Liga”, cu 36 de puncte acumulate din 15 etape. Echipa românilor e urmată în clasament de Lokomotiv Plovdiv, care are un meci în plus disputat și 3 puncte mai puțin.

Cosmin Moți nu a făcut parte din lotul lui Ludogoreț pentru deplasarea de la Arda.