INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  IFOTBAL.RO

Dupa Liverpool, Barnsley a scos-o si pe Chelsea!

Articol de - Publicat sambata, 08 martie 2008 00:00

Nebunia n-ar fi fost completa daca seara nu mai aducea o surpriza. Si ce surpriza! Dupa Man. United, si cealalta favorita la cistigarea trofeului, Chelsea, a parasit competitia. A scos-o Barnsley, locul 16 din liga secunda. Nimeni alta decit echipa care eliminase in “optimi” si pe Liverpool (2-1), in deplasare! Care n-a mai ajuns in semifinale din 1912, cind a cistigat Cupa. Golul cu capul marcat de nigerianul Odejayi, care l-a devansat pe portarul Cudicini, la jumatatea reprizei a doua a fost de ajuns pentru ca proaspat “sfertfinalista” Ligii Campionilor sa fie rapusa. Trupa lui Avram Grant a fost umbra detinatoarei Cupei Angliei si doar in ultimul sfert de ora a fortat periculos egalarea si rejucarea partidei. Micuta Barnsley s-a aparat eroic insa si a realizat minunea. Inca un pas si joaca finala. Cine urmeaza la rind?

Totul pe ifotbal.ro

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”