INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA - COLUMBIA

După plecarea la Steaua, Dayro e un alt jucător » Columbianul este anunţat titular în amicalul cu Spania

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 februarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 09 februarie 2011 11:40

Fostul jucător al Stelei este anunţat titular în meciul din această seară pe care Columbia îl dispută împotriva Spaniei.

Plecarea de la Steaua a fost o decizie excelentă pentru Dayro Moreno. După ce a părăsit gruparea din Ghencea şi s-a întors la Once Caldas, în Columbia, atacantul a avut evoluţii extraordinare, fiind declarat jucătorul anului în Columbia. Ofertele nu au întîrziat să apară, Dayor fiind dat ca şi transferat în Argentina, la Estudiantes la Plata sau în Spania, la Osasuna.

Golgeterul campionatului din Columbia, Dayro Moreno nu putea fi ignorat de Hernan Dario Gomez, el fiind convocat pentru amicalul de lux pe care naţionala sa îl dispută împotriva campioanei mondiale. Conform spaniolilor de la Marca, în absenţa lui Falcao, jucătorul celor de la FC Porto, Dayro Moreno va fi titular în meciul de pe Santiago Bernabeu.

Cum îl descriu spaniolii pe Dayro Moreno: "Nu este rapid, dar e foarte bun în jocul aerian".

2 milioane de dolari a costat-o pe Steaua transferul lui Dayro Moreno

10 goluri a marcat Dayro în 38 de meciuri jucate pentru "roş-albaştrii"

Fostul jucător al Stelei este anunţat titular în meciul din această seară pe care Columbia îl dispută împotriva Spaniei.

Plecarea de la Steaua a fost o decizie excelentă pentru Dayro Moreno. După ce a părăsit gruparea din Ghencea şi s-a întors la Once Caldas, în Columbia, atacantul a avut evoluţii extraordinare, fiind declarat jucătorul anului în Columbia. Ofertele nu au întîrziat să apară, Dayor fiind dat ca şi transferat în Argentina, la Estudiantes la Plata sau în Spania, la Osasuna.

Golgeterul campionatului din Columbia, Dayro Moreno nu putea fi ignorat de Hernan Dario Gomez, el fiind convocat pentru amicalul de lux pe care naţionala sa îl dispută împotriva campioanei mondiale. Conform spaniolilor de la Marca, în absenţa lui Falcao, jucătorul celor de la FC Porto, Dayro Moreno va fi titular în meciul de pe Santiago Bernabeu.

Cum îl descriu spaniolii pe Dayro Moreno: "Nu este rapid, dar e foarte bun în jocul aerian".

2 milioane de dolari a costat-o pe Steaua transferul lui Dayro Moreno

10 goluri a marcat Dayro în 38 de meciuri jucate pentru "roş-albaştrii"

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (10)
stelistul51
stelistul51  •  09 Februarie 2011, 19:03

Dayro este deja un subiect inchis ptr.steaua,se sufoca in teren n ati vazut.lasati-l acolo unde este,Avea gel prea mult peste creer,era prea fristrat cand nu i iesea pasenta,era un chin ptr.el sa joace fotbal,,,mult zgomot ptr.nimic

idiot1986forever
idiot1986forever  •  09 Februarie 2011, 18:32

Cand scapi din cloaca numita Ghencea, revii la viata!! E ca si cum ai fi mutit si te-ai naste din nou.

xolv
xolv  •  09 Februarie 2011, 18:00

da sigur, poate e golgheter pe bulevardele din bogota si medellin, dar o sa ia o gura mare de aer rece la meciul de diseara

Vezi toate comentariile (10)
Comentează