INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Cavani ar putea veni la Cluj » Adversara CFR-ului insistă pentru superstarul uruguayan

Edinson Cavani/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 26 iunie 2023 18:20 / Actualizat luni, 26 iunie 2023 18:58

Edinson Cavani (36 de ani), atacantul Valenciei, ar fi dorit cu insistență de Adana Demirspor, adversara lui CFR Cluj din preliminariile Conference League.

Starul uruguayan a ajuns la Valencia anul trecut, liber de contract după despărțirea de Manchester United. Acum ar putea schimba din nou campionatul. Este dorit în Turcia, de Adana Demirspor, potrivit Fotomac.

Un titular și-a luat adio oficial de la FCSB: „Mulțumesc pentru tot”
FCSB

Cavani, dorit de adversara lui CFR Cluj

Conform sursei menționate, șefii de la Adana Demirspor vor ca echipa să se bată la titlu din sezonul viitor, iar din acest motiv în vor cu insistență pe Cavani, indiferent de costuri.

Cavani, cotat la 3 milioane de euro pe transfermarkt, mai are un an de contract cu Valencia. În sezonul trecut a jucat 28 de meciuri pentru „lilieci” în toate competițiile, a marcat 5 goluri și a dat două pase decisive.

Cavani ar putea reveni în România după 13 ani

Dacă s-a concretiza transferul la Adana Demirspor, Cavani ar juca din nou împotriva unei echipe românești, după 13 ani.

În 2010 le-a produs coșmaruri fanilor FCSB, pe vremea când juca la Napoli. Roș-albaștrii i-au condus pe napolitani cu 3-0 la pauză, dar au fost egalați în repriza a doua. A 3-lea gol al italienilor a fost marcat de Edinson Cavani, în minutul 90+8.