INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

Eric Bicfalvi, „dublă” spectaculoasă într-un meci vital pentru Ural în Rusia! Mijlocașul a fost eliminat

Eric Bicfalvi, dublă în Rusia

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 iunie 2020 18:04 / Actualizat duminica, 28 iunie 2020 18:53

Eric Bifvalvi (32 de ani) a marcat două goluri în victoria obținută de Ural în meciul cu Tambov, scor 2-1, în runda cu numărul 24 din Rusia.

Eric Bicfalvi e omul providențial pentru Ural. Golgeterul formației a ieșit din nou la rampă într-un meci vital pentru evitarea retrogradării. A marcat primul gol în minutul 20, dintr-o lovitură de la 11 metri executată elegant, în stânga portarului. Oaspeții au egalat în minutul 68 prin Kostyukov, dar n-au rezistat decât două minute. Internațional român a punctat din nou cu un voleu spectaculos din interiorul careului.

Bicfalvi nu a prins finalul partidei pe teren. A fost eliminat în minutul 83 pentru cumul de cartonașe galbene.

Ural luptă să scape de retrogradare

Ural venea după 3 eșecuri consecutive. Victoria de astăzi a dus-o la 28 de puncte și înseamnă o urcare de 4 poziții, până pe locul 10. Fără Bicfalvi, suspendat, Ural se va deplasa miercuri la Orenburg, într-un nou meci cu miză în lupta pentru evitarea retrogradării.

7 goluria marcat Eric Bicfalvi în acest sezon din Turcia

Marius Șumudică, într-un top select în Turcia » E pe locul 4 în ultimii 20 de ani

Haos la Barcelona: „Quique Setien a pierdut încrederea vestiarului. Jucătorii îl ignoră la antrenamente, seniorii pleacă!”