INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO + FOTO Haaland a enervat o fană și a oferit faza zilei în Europa: „Adevăratul erou este cameramanul!” :)

Borussia Dortmund s-a impus pe terenul lui Wolfsburg, scor 3-1, în runda cu numărul 13 din Bundesliga. Revenit după accidentare, golgeterul Erling Haaland (21 de ani) a semnat ultima reușită a meciului. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 19:16 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 19:27

Erling Haaland a revenit după o accidentare care l-a ținut departe de gazon mai bine de o lună. Vârful norvegian a fost introdus în minutul 73 al deplasării cu Wolfsburg, iar după doar 8 minute și-a pus amprenta asupra jocului.

Ce au făcut stranierii în week-end » Răzvan pierde și derby-ul, după ce ultrașii au întrerupt meciul timp de 40 de minute!
campionate

VIDEO Erling Haaland a enervat o fană a lui Wolfsburg :)

Haaland a reluat printr-un procedeu spectaculos, de la marginea careului de 6 metri. A sărbătorit în stilul consacrat, cu un semn făcut spre tribune.

Reacția unei fane adverse, aflată în cel mai apropiat sector, a făcut înconjurul internetului. Nu a fost deloc impresionată de golul norvegianului și i-a răspuns cu un gest obscen.

În comentariile de pe Twitter a fost evidențiată inspirația celui care a surprins momentul: „Prieteni, adevăratul erou este cameramanul!”.

+3 FOTO

EXCLUSIV Noul antrenor al lui Manchester United a transferat un mare atacant român: „El m-a adus”