INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

FA CUP // Watford a comis-o cu o echipă aflată pe loc retrogradabil în League One, după ce a condus cu 3-0 în minutul 65

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 ianuarie 2020 20:12

Turul 3 al Cupei Angliei a debutat astăzi cu 20 de partide. Prim-divizionara Watford a remizat, scor 3-3, cu Tranmere, antepenultimul loc din League One, al treilea eșalon valoric.

Watford a fost implicată în cel mai spectaculos meci al zilei. Nigel Pearson a comis-o pentru prima dată de la numire, după o serie impresionantă de 10 puncte în ultimele 4 meciuri de Premier League. „Viespile” au condus cu 3-0 la pauză și au păstrat avantajul până în minutul 65.

Tranmere, echipa aflată pe loc retrogradabil din al treilea eșalon fotbalistic al Angliei, a revenit fantastic și va avea parte de o nesperată rejucare pe teren propriu, peste doar 3 zile.

VIDEO // Fanii lui Tranmere sărbătoresc egalul

Watford - Tranmere 3-3

• Au marcat: Dele-Bashiru '13, Chalobah '14, Pereyra '34 / Jennings '65, Monthe '78, Mullin '87 (pen.)

Echipele de start:

Watford: Bachmann - Mariappa, Dawson, Spencer-Adams, Masina - Quina, Chalobah, Dele-Bashiru - Succes, Gray, Pereyra

Tranmere: Chapman - Caprice, Clarke, Monthe, Nelson, Morris - Danns, Jennings, Perkins - Ferrier, Payne

Vezi și:

FA CUP // De ce toate meciurile din turul 3 al Cupei Angliei au început cu un minut mai târziu

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!