CAMPIONATE  ·  REAL - CELTA 1-2

Fanii lui Real și-au pierdut răbdarea cu Cristiano: "Ronaldo, du-te-n China!"

Ronaldo, blocat de Roncaglia // FOTO Reuters

Articol de - Publicat vineri, 20 ianuarie 2017 00:00

Cristiano, cel mai slab meci la Madrid, a fost ținta fanilor furioși. Al 2-lea eșec la rând în 4 zile al albilor.

Într-un an, Zidane i-a uimit pe toți. Avea mai multe trofee decât înfrângeri la Real. 3 cupe, două eșecuri! Începutul lui 2017 nu e însă la fel de bun. Los Blancos au pierdut de două ori la rând: 1-2 și la Sevilla, și cu Celta pe "Bernabeu". La 4 zile distanță!

Miercuri, ZZ a făcut mai multe modificări, Ronaldo a fost vârf, dar Madridul a dezamăgit. Și Cristiano a fost cel mai slab. Fără impact asupra jocului, Marca nici nu l-a notat. I-a dat linie pentru 90 de minute. În ianuarie, CR7 nu e în apele lui. Media sa de goluri, 1,03 în alb, scade în startul anului la 0,6 (excepție a fost 2013, cu 1,4 reușite pe meci).

Fanii Realului au uitat și de recordul de invincibilitate (40), și de trofeele Realului, și de Balonul de Aur al portughezului. Urlând: "Ronaldo, du-te-n China!".

La final, încă o veste proastă pentru Zidane. Carvajal are ruptură musculară la ischiogambieri. O lună pauză.

Motivul perchezițiilor făcute azi la mai multe locuințe ale Duduienilor. Întâlniri secrete desfășurate între șefi ai Poliției Române și interlopi periculoși. Ce ar căuta, de fapt, poliția