INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Fanii Romei au sărit la Menez » Atacat cu pietre şi cărămizi

Menez e din 2008 la AS Roma, Monaco luînd pe el 10,5 milioane de euro. În medalion, maşina în care a fost atacat
Foto:  Reuters
Menez e din 2008 la AS Roma, Monaco luînd pe el 10,5 milioane de euro. În medalion, maşina în care a fost atacat Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 aprilie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 22 aprilie 2011 20:48

Internaţionalul francez a fost agresat în timp ce mergea cu maşina prin oraş

Episod şocant trăit de Jeremy Menez. În timp ce se îndrepta spre casă la volanul propriei maşini, însoţit de fratele său Kevin, mijlocaşul lui AS Roma s-a trezit atacat cu pietre. Primul proiectil care a atins vehiculul a fost lansat lîngă muzeul Vaticanului.
Francezul a crezut iniţial că-i vorba de o întîmplare. Însă agresorii, trei tineri pe scutere, nu s-au potolit. L-au urmărit pe Menez pe străzi, unde, din mers, au aruncat cu o cărămidă, apoi cu alte pietre. Dintr-un impact, parbrizul s-a spart. Jucătorul de 23 de ani a coborît să vadă mai bine ce s-a întîmplat. I-a văzut pe atacatori şi a dat să se ducă spre ei. N-a apucat. Aceştia s-au repliat fugind, nu înainte de a-l şi insulta: "Francez de rahat, ar trebui să-ţi fie ruşine!".

Menez a chemat poliţia, a depus plîngere. După desfăşurarea evenimentelor, el crede că agresorii sînt fani ai Romei, supăraţi din cauza ultimelor rezultate ale "giallorossilor". Cert este că l-au timorat: "Nu am mai trecut niciodată prin aşa ceva. Chiar mi-a fost frică. Nimic nu poate justifica o asemenea barbarie".


S-a contrat cu Montella
Menez a trecut printr-un alt moment delicat. Iritat că joacă tot mai puţin, internaţionalul francez i-a cerut socoteală antrenorului Vincenzo Montella. Fostului atacant nu i-a convenit tonul cu care a fost abordat. El i-a replicat tăios, rezultînd un schimb de cuvinte foarte dure. S-a ajuns repede la injurii, apoi chiar la îmbrînceli. Încăierării i-au pus capăt ceilalţi jucători. După cele două incidente, Jeremy ia serios în calcul o plecare. Posibile destinaţii: Juventus, Milan, Manchester United.

Citește și:
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
Stiri extrasport
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
Grupele și programul Cupei României Betano! Dinamo și Craiova în aceeași grupă, FCSB a avut mare noroc!
Cupa Romaniei
Grupele și programul Cupei României Betano! Dinamo și Craiova în aceeași grupă, FCSB a avut mare noroc!
A semnat cu Dinamo! Nicolescu a anunțat transferul » E pariul lui Nuno Campos
Superliga
A semnat cu Dinamo! Nicolescu a anunțat transferul » E pariul lui Nuno Campos
Titularul de la Universitatea Craiova va fi coleg cu Robert Lewandowski » Câți bani primesc oltenii
Superliga
Titularul de la Universitatea Craiova va fi coleg cu Robert Lewandowski » Câți bani primesc oltenii
Gigant german cu zeci de hipermarketuri pregătește intrarea în România. A venit deja la București
Profit.ro
Gigant german cu zeci de hipermarketuri pregătește intrarea în România. A venit deja la București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Portarul devenit celebru la Campionatul Mondial se românește cu românca Dana » Surprinși pe aeroportul Otopeni

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează