INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC SEVILLA - REAL SOCIEDAD 3-2

FC Sevilla - Real Sociedad 3-2. Meci nebun în La Liga: 4 goluri în primele 14 minute și un autogol caraghios

FC Sevilla - Real Sociedad / Captură Twitter

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2021 15:08 / Actualizat sambata, 09 ianuarie 2021 17:04

FC Sevilla - Real Sociedad, primul meci al zilei din La Liga, a avut parte de o primă repriză extrem de atractivă: în primele 14 minute ale partidei, se marcaseră deja patru goluri! După 2-2 la pauză, andaluzii s-au impus în final cu 3-2.

Andaluzii au deschis scorul în minutul 4, prin En Nesyri. Doar un minut mai târziu, Sociedad a egalat după o fază confuză, încheiată cu un autogol caraghios al lui Diego Carlos.

Același En Nesyri a dus-o pe FC Sevilla în avantaj în minutul 7, însă avantajul gazdelor n-a durat nici de data aceasta foarte mult. În minutul 14, Isak a înscris pentru Sociedad, stabilind un scor neverosimil după doar un sfert de oră. În final, gruparea lui Julen Lopetegui a câștigat cu 3-2, golul victoriei fiind reușit tot de En Nesyri, de departe omul meciului.

Clasament La Liga

EXCLUSIV Fiul fostului prim-ministru al României, „blocat” la meciul Barcelonei: „Tata, a pus Messi mâna pe umărul meu”

Haos la Madrid! Atletico Madrid - Athletic Bilbao, amânat din cauza ninsorilor! Ce se întâmplă cu Osasuna - Real?

Vești bune din Spania: Eusebio Sacristan a ieșit din comă după 9 zile!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”