INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERBIA

Backa Topola, o nouă înfrângere în Serbia! Al treilea eșec consecutiv pentru rivala celor de la FCSB în Europa League

Backa Topola a pierdut meciul cu Radnicki Nis, scor 1-3 // foto: Facebook @ FK TSC

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 22:31 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 22:50

Backa Topola, adversara celor de la FCSB în turul II preliminar al Europa League, a pierdut meciul cu Radnicki Nis, scor 1-3.

• Detalii despre meci AICI!
  • Dacă trece de Backa Topola, FCSB va juca în turul III preliminar cu Riteriai (Lituania) sau Slovan Liberec (Cehia). Partida ar avea loc pe teren propriu.

FCSB va juca joi, 17 septembrie, în Serbia, cu Backa Topola, în turul II preliminar al Europa League. Roș-albaștrii vor întâlni o formație ieșită din formă, care a fost învinsă pe teren propriu în cea mai recentă partidă, scor 1-3!

Backa Topola nu i-a putut ține piept echipei Radnicki Nis, la care este legitimat chiar fostul fecesebist Marko Momcilovic. Scorul usturător de 0-3 a fost salvat abia în minutele de prelungire, când viitoarea adversară a lui Coman & Co. a punctat din penalty.

Marko Momcilovic a intrat la oaspeți în minutul 41, înlocuindu-l pe Todor Petrovic.

Vezi AICI clasamentul și programul din Serbia!

Trei înfrângeri consecutive pentru Backa Topola

Astfel, Backa Topola a ajuns la a treia înfrângere consecutivă în Serbia, după 0-5 cu Steaua Roșie Belgrad și 2-3 cu Metalac. După 7 etape, Topola ocupă a 12-a poziție în Serbia cu 8 puncte, având doar 3 lungimi avans față de primul loc retrogradabil.

VIDEO Ionuț Rada: „Jucătorii lui FCSB au o altă atitudine, dar mai au mult de muncă

Mai multe știri despre FCSB:

Ce fotbalist de la FCSB sună Bănel Nicoliță după meciuri: „Îi spun că «Ai fost puşcărie azi! Gata, ciocu' mic»”

Gigi Becali își freacă mâinile de bucurie! Transformare remarcabilă pentru veriga slabă din sezonul trecut