Articol de GSP - Publicat sambata, 28 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 ianuarie 2012 12:21
Copiii fani ai lui Fener vor avea o mare deziluzie: echipa lor de suflet va fi probabil trimisă în liga secundă!
Clubul galben-albastru, campion în 2011, într-un sezon în care a fost acuzat de blaturi, a făcut presiuni să fie înlăturat din regulament articolul 58, potrivit căruia "orice formaţie care truchează meciuri va fi retrogradată". Dar joi, într-o şedinţă extraordinară, federaţia a păstrat legea neschimbată!
Forul turc ar fi vrut totuşi să aştepte întîi o hotărîre judecătorească în acest scandal. Numai că UEFA a avertizat: "Nu luaţi măsuri imediat, vă excludem din toate competiţiile!". Şi, foarte posibil, Fener şi Beşiktaş vor fi retrogradate!
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!