INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL-OKHDOOD

VIDEO Florin Tănase, decisiv în victoria lui Al-Okhdood » Pasa fostului jucător de la FCSB a surprins și camerele TV

Mijlocașul ofensiv Florin Tănase (28 de ani) a oferit o pasă de gol în victoria celor de la Al Akhdoud cu Al Shabab, scor 1-0, în runda #18 a campionatului din Arabia Saudită. foto: Twitter Al Shabab

Articol de - Publicat vineri, 22 decembrie 2023 21:56 / Actualizat vineri, 22 decembrie 2023 22:31

Mijlocașul ofensiv Florin Tănase (28 de ani) a oferit o pasă de gol în victoria celor de la Al-Okhdood cu Al Shabab, scor 1-0, în runda #18 a campionatului din Arabia Saudită.

Florin Tănase a fost decisiv la singurul gol al meciului. În minutul 3, fostul fotbalist de la FCSB a executat rapid o lovitură liberă din propria jumătate, lansându-l pe Godwin Saviour, care a marcat cu un șut din interiorul careului.

Eduard Florescu, atac furibund la adresa colegilor: „Niște lași! Nu-mi pasă dacă îi jignesc! S-au dat loviți”
OȚELUL - BOTOȘANI 0-2

Românul a gândit atât de repede faza, încât pasa acestuia nu a fost surprinsă de camerele tv.

VIDEO. Florin Tănase, prea rapid pentru camerele tv

Tănase a fost folosit în spatele vârfului și a jucat pe toată durata meciului. Acesta a văzut cartonașul galben în minutul 47.

Andrei Burcă a început meciul pe poziția de fundaș stânga, una neobișnuită pentru fostul fundaș central al CFR-ului, care a văzut cartonașul roșu în minutul 70. A fost eliminat de un român, partida fiind arbitrată de „centralul” Andrei Chivulete.

Echipa celor doi români ocupă locul 12, cu 19 puncte.

Dorinel Munteanu vrea să plece de la Oțelul: „Mi se pare prea mult! Ce spun eu trebuie să fie lege aici!”
Adio, Rapid. Horațiu Moldovan a primit o ofertă uriașă și e gata să părăsească România